2019. aasta “JCI Estonia Parim Kohalik Koda” tiitli pälvis e-Koda

25. aprillil jagas JCI Estonia 2019. aasta parimate tiitleid. JCI Estonia Auhinnatseremoonia toimus esmakordselt virtuaalselt ja seda saab järele vaadata siit. Auhinnatseremoonia tõi e-katele teenitult positiivseid emotsioone – JCI e-Koda tunnustati esmakordselt koja ajoloos tiitliga “JCI Estonia Parim Kohalik Koda”.

Millised me siis olime aastal 2019?

E stands for entertainment! JCI e-Koda on kõige fun’im koda Eestis, lisaks kõige zen’im koda olemisele 😉

Et siinses maailmas elu täie ette läheks, pühendasime 2019. aastal palju aega kodalaste elukvaliteedi tõstmisele ning sisemise kasvamise soodustamisele. Et kõik soovitu materialiseeruks, lasime aasta alguses strateegiapäeval fantaasial lennata ning koostasime e-Koja vision boardi: killuke vaadet sellele, mis aasta jooksul ees ootab. Strateegiat oli kokku panemas enamik koja aktiivsest liikmeskonnast.

Hoolitsesime terve eelmise aasta järjekindlalt selle eest, et meie maitsemeeled teravad püsiksid ja toimuks aktiivne networking ja infovahetus. Igal kuul lisanud kojalõunatele (projektijuht Daisy Järvi) uusi huvilisi ja liikmeid ja aasta lõpuks olid lõunad saavutanud sellise populaarsuse, et alla 15 inimesele ei tasunud enam lauda broneerida.

Korraldame üritusi ja tähistame elu e-Kojale omases eluterves ja humoorikas võtmes.  Üks korralik e‑kodalane on nagu vein: ta läheb aastatega paremaks. Kevade hakul pakiti kohvrid ning traditsiooniline e‑Koja veinireis „The sparkling magic tour“ viis meid taas Itaalia parimaid veinipiirkondi avastama. Jumalate jook ning huumorist pakatav seltskonnal jagus kiidusõnu kuuni ja tagasi.

Tegelikult oskab e‑Koda teha ka koostööd JCI Toompea ja JCI Tallinnaga. Järgides pedantliku täpsusega e-Koja motot, andsid meie kojaliikmed maksimaalse panuse, et peale nende saaksid rõõmu vibest osa ka teiste kodade liikmed.

Kes oskab ikka paremini oma teist verivärsket täiskasvanu iga tähistada kui mitte e-Koda – ekstravagantsemat 19. aasta sünnipäeva pidu annab siinpool Emajõge otsida. Eggstavaganza party korraldati koos JCI Toompeaga.

Hoolimata klassikalisest suvest Eestis juulikuus, käis  e‑Koda elumerelainetel Kahvelkuunar Michell’iga purjetamas. Lainete loksumise saatel mõlgutati sügavamõttelisi ideid ning kehvast ilmast võeti viimanegi õnnelik hetk.

Tervelt 6 e-koja liiget osales 8.-11. mail JCI Euroopa Konverentsil Lyonis, promodes aktiivselt Eestis toimuvat maailmakongressi. Eesti delegatsiooni juhtis e-koja president Mariliis, kes samuti osales Eestit promova peo korraldamisel.

Augusti teisel nädalavahetusel oli aeg-maha-moment. E-Koja suvechill koos JCI Tallinnaga rändas Pärnumaale, Kärsu külla. Ees ootasid zen tegevused nii kehale kui vaimule. Laulsime väelaule, rüüpasime väejooki kakaod ja tantsime ekstaatiliselt. Arstitõendiga ei puudunud kohapealt ka saun, grill, lõkkeõhtu ning inspireerivad jutud. Koos käis meid üle 40 inimese. Üllatuskülalisena osales ka JCI Maailma president Alexander Tio.

Tunneme, et võlgneme tänu oma lähedasematele, et saame tegutseda täna ning toimetada sellega, kuhu süda kutsub ja mis meeldib. Seetõttu väärtustame koosolemise aega perekondadega. Aktiivsemad panid pead kokku ning tulemuseks oli e-Koja perepäeva bowling Kristiine O’Learyses (projektijuht Märt Rohtla). See sära nende laste silmades…

Augustis oli meie koja liikmetel Epul ja Kätlinil võimalus osaleda JCI Estonia Akadeemias. Nädalavahetuse projekti tulemusel jäi mõnus, kustumatu emotsioon põue, e-Koja moto hoiti kõrgel ning liikmed pidasid end üleval eeskujulikult.

Koostöös JCI Maltaga õnnestus e-Koja liikmel Kätlinil vallutada maailma ning olla tükike projektist „Make it Count – Coaching for Inclusion“. Koostöö erinevate ja maailma erinevate JCI kodadega on viidud järgmisele tasemele.

Olles ümbritsetud uuendusmeelsete kojakaaslastega, soovime, et igaüks jõuaks oma tõelise iseendani. 2019. aastal käivitasime teadvusele ja teadlikkusele keskenduva seminaride sarja BeConscious (projektijuht Marit Kuusk). Esimese esinejana astus aasta II pooles üles Ville Jehe, rääkides teadliku muutumise kunstist. Saal oli rahvast täis.

Üle kodade teada tuntud tõde on see, et JCI e‑Koja motoks on: Kõiki tõsiseid asju on võimalik teha nii, et säiliks FUN! Kindlasti on meie hulgas neid, kellele jätsid kustumatu mulje ja templi mällu ning südamesse igaveseks meie LIVE‑nimelist üritust, mille raames külastati ettevõtteid, kultuurisündmusi, spordisaale ja mulli-pakkujaid.

Tegevus JCI Estonias

JCI e-Koda andis suure panuse  ning jättis kustumatu jälje JCI Estonia tegevusse, panustades ennastunustavalt JCI Maailmakongressi, mis võitis „Aasta Konverentsitegu 2019“ auhinna. Sügav kummardus ja mänglev kniks, eriti suuremate ürituste eestvedajatele (rasvases trükis) + vabatahtlikud erinevates tiimides:

 •         Siim Lepisk – Innovation Days & Hackathon Project Manager 
 •         Eeva-Liisa Puidet – Opening Ceremony Project Manager 
 •         Katre Laan – Japan Night Project Manager 
 •         Mariliis Männik – Farewell Gala Project Manager 
 •         Mihkel Martinfeld – Public Transport Manager
 •         Tiina Noot – ASE board meeting & BumbleBee
 •         Marko Seemen – Home Hospitality Dinners
 •         Anneli Teppo-Toost – Senators Lunch
 •         Eneli Riim – Videographer
 •         Triin Parmsoo – Business Matchmaking event, country manager
 •         Marit Kuusk – previous entertainment team director
 •         Epp Sinisaar – previous entertainment team vice-director
 •         Jessika Petrov – previous entertainment team vice-director
 •         Meelis Kiisk – previous partnership team member, country manager
 •         Kätlin Koemets – team member of Innovation Days & Hackathon
 •         Andrus Vare –  country manager

Rahvusvahelised suhted

 • E-koja president Mariliis juhtis Euroopa Konverentsil Lyonis Eesti 30 liikmelist delegatsiooni, mh osales 6 esindajat e-Kojast.
 • Aasta lõpus toimus traditsiooniline kohtumine e-Koja sõpruskoja JCI Hämeenlinnaga, mille käigus anti twinning-kojale üle rändav karikas järgmise kohtumise korraldamise märgiks.
 • E-koda oli esindatud JCI Malta poolt korraldatavas projektis „Make it Count – Coaching for Inclusion.“
 • E-Koda andis märkimisväärse panuse JCI Maailmakongressi õnnestumisse Tallinnas, panustades 3 õhtuse ürituse juhtimisse ning korraldades Innovatsioonipäevad ja häkaton.

Finantstegevus

Finantsiliselt on koja rahaline seis oluliselt läbipaistvamaks muutunud, pärast 2019. aastal kätte võetud raamatupidamise ulatuslikku korrastamist ja koja vara revideerimist. Lootusetud võlad kanti maha ja pika-ajalised liikmemaksuvõlad nõuti sisse. Kojal on varasemast asjast kogutud reservid 20. juubeliaasta väärimiseks tähistamiseks. E-Koda lõpetas 2019. aasta positiivse tulemiga.

Liikmeskonna juurdekasv

 1. oli e-Koja jaoks ajalooliselt kõige märkimisväärseima liikmeskonna kasvuga aasta. Projektides osalemise, chillimise ja läbi elu tantsimise tulemusena kasvas e-Koja liikmeskond 2019. aastal 9 uue liikme (50% võrra) ja 3 toetajaliikme võrra.
 2. Aasta lõpu seisuga oli kojas 26 liiget, 6 senaatorit ja 19 toetajaliiget. Nii võimsat kasvutrendi pole ammu nähtud. See on e-Koja tulemine 2.0.

© Copyright 2020
JCI Estonia MTÜ I Reg nr: 80089741 I jci@jci.ee

facebookyoutube