Kuna JCI Maailmakongress 2022 Hong Kongis leidis aset vitrtuaalselt, seoses riigis valitsevate karmide koroonapiirangute tõttu, siis JCI Malta võttis omale vastutuse ja korraldas lühikese ajaga JCI (Area D) Europe kohtumise! Programm algas ametlikult 31. oktoobril ja lõppes 4. novembri õhtul European Meet-up Soiree’ga. Delegaadid kõikjalt Euroopast said koos häälestada end JCI maailmakongressi programmile ning kogeda lisaks eksklusiivseid koolitusi, keynote esinejaid, arutelusid ja ekskursioone võõrustaja riigis Maltal. 

  Juba saabumispäeva, 30.oktoobri õhtul, leidis aset JCI (Nordic) Põhjamaade grupi kohtumine, kus arutati läbi JCI GA-l tuleval küsimused ning lepiti kokku ühised seisukohad ja otsused. Eriti oluline oli meie toetus Presidendi kandidaatidele – Viktor Omarssonile Islandilt!

  Day 1 @ 2022 EUROPEAN MEET-UP 31.10.2022

  Sündmuse avapäeva alustas kohtumine Euroopa Parlamendi presidendi Dr.Roberta Metsolaga. Kõrge lennuga poliitik, kes on pärit palju väiksemast riigist, kui Eesti ja on jõudnud Euroopa poliitika tippu. Ta jagas meiega oma teekonda, poliitikas olemist naise ja emane ning inspireeris kõiki vabaühendustega nagu JCI liituma. 

  31.oktoobri päevakavas oli JC Area D (Euroopa) koosolek – eelarve, projektide ning töögruppide kokkuvõtetega ning JCI Europe ühingu tuleviku otsustamine, kuna hetkel Saksamaal MTÜ-na oma keha omamine on väga kulukas ning suure halduskoormusega. Lisaks valiti JCI European Development Council uued esindajad.  JCI EDC 2023. aastal veab esimehena järgmine aasta eest Drazen Stankovic (JCI Serbia) koos rahvusvahelise meeskonnaga. 

  Day 2 @ 2022 EUROPEAN MEET-UP 01.11.2022

  Teise päeva peaettekande “Kuidas olla tõhus suhtleja” tegi Pia Zammit, kuulus Malta näitleja ning televisioonitegija, kes õpetas, kuidas kontrollida oma häält ja hingamist. Päev jätkus JCI General Assembly I, kui kokkuvõtte 2022 aastast andsid jooksva aasta JCI asepresidendid, komiteed ja töögrupid. Selle päeva põnevaim hetk aga JCI Estonia jaoks ning minu, kui rahvuspresidendi, oli JCI avaliku esinemise meistrivõistlused, kus Euroopat esindas meie oma Eva Maria Hanson!

  Õhtu lõppes traditsioonilise JCI Global European Village Night peoga, kus erinevad Euroopa riigid pakkusid oma riigile iseloomulikke toite ja jooke. Nordic lauast ei puudunud isegi Vana Tallinna ja Salmiakki 🙂

  Day 3 @ 2022 EUROPEAN MEET-UP 02.11.22

  General Assembly II  2022 J CI World Congress Hong Kong päevakavas – Strateegiline plaan 2023-2027, Tegevusplaan 2023 ja valimised. Sel päeval oli arutelu all üks olulisemaid teemasid üldkoosolekul –  JCI missiooni ja visiooni muutmisettepanekud. Peale Strateegilise planeerimise komitee, 2023. aasta presidendi kandidaadi ning JCI peasekretäri vastuseid ja selgitusi, kinnitati pakutud muudatused ning võeti vastu uus strateegiline plaan aastateks 2023-2027. 

  Kuigi eelmine strateegia oleks kehtinud veel 2023. aasta lõpuni, siis viimastel aastatel on organisatsioon teinud läbi re-brändingu ning liikunud tagasi oma juurte juurde – et eristada meid ja tuua välja, meie tõeline tugevus – liidrioskuste arendamise organisatsioon ning sellele soovime ka edaspidi rõhuda missioonis ja visioonis.

  Palju Õnne! Põhjamaad on saanud JCI World presidendi peale Lars Hajslund`i 2006. aastat, Viktor Omarsson (JCI Iceland). Nordic asepresidendina on meile määratud Marlen Wehner (JCI Germany), kes oli ka meie esmane valik. Ta on 2022. aasta JCI Germany, Euroopa suurima rahvusorganisatsiooni president, kellega koos on olnud mul au see aasta teenida. Ta on tugev juht ning meeskonnakoolitaja. Ta kindlasti oskab JCI Estoniat oma teadmistega toetada ning on väga “hands on” tüüpi tegija. 

  Õhtul korraldati meile ekskursioon koos õhtusöögiga ajaloolises Malta pealinnas Vallettas. See oli esimene kord, kui oli võimalus konverentsi hotellist välja saada. 

  Day 4 @ 2022 EUROPEAN MEET-UP 03.11.22

  General Assembly III  2022 JCI World Congress Hong Kong päevakavas – JCI auhinnad, Aseprentide ja komiteede määramised, lõpugala. 

  Minu presidendiaasta kõige imelisem hetk – EVA MARIA HANSON ON JCI ÜLEMAAILMNE KÕNEMEISTER 2022. Ma uskusin ja soovisin, aga see tüdruk tegi selle ära. Need emotsioonid on hindamatud.

  Viimane õhtu 2022 EUROPEAN MEETUP Maltal! Asepresidentide üleandmine. Asepresident  2022 Keira Keogh ja rahvuspresidendid annavad Nordic lipu üle 2023. aasta asepresident 2023 Marlen Wehner`ile ja rahvuspresidentidele.

  Aitäh JCI Europe ja JCI Malta selle võimalikuks tegemise eest! Ja eriline tänu Nicole Borgile ja Rachel Cassarile! Koos Markuse, Giselle Borg Olivieri ja kõigile JCI Malta liikmetele, et võtsite meid nii külalislahkelt vastu ja pakkusite suurepärast programmi koos silmapaistvate ettekannetega. 

  Sündmusel osalemist toetas SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital.