JCI Toomemäe teatrikülastus: Tom Sawyeri seiklused

calendar

Päev/Aeg
18.08.16 - 19:00 - 21:00
Tartu Seikluspark


Mõni nädal tagasi avanes meil võimalus kojaga teha ettevõttekülastus Tartu Seiklusparki, kus kuulsime pargi kohta põnevaid fakte ja saime ka ronimas käia. Oli üks väga mõnus ja aktiivne õhtupoolik värskes õhus. Ettevõttekülastusel jäi kõlama, et Tartu Seikluspargis leiab aset sellel suvel muusikaline koguperelavastus “Tom Sawyeri seiklused”, mida Ragnar Kekkonen (Tartu Seikluspargi eestvedaja) meid väga vaatama kutsus, kuna midagi sellist pole seal pargis varem tehtud.

Laval teevad kaasa andekad Eesti näitlejad ning ka Ragnar lubas väikese kõrvalosa teha.

Siit ka üleskutse kojale, et lähme veedame veel ühe toreda õhtu koos värskes õhus ja teeme seda seekord lapsepõlve meeldetuletades ning vaatame, millega tegeleb Tom Sawyer.

Hind: Pileti hind 15 €; Perepilet (2 täisealist ja 2 noort kuni 18.a) 45 €; Kuni 6-aastased lapsed saavad etendusele sülepiletiga (hind 5 €).

Hetkel on Toomemäe kojale kinni pandud 15 kohta. Soovin Sinu tulekust teada hiljemalt selle kolmapäeva õhtuks (10.08.16)  e-postile riinojalo@outlook.com. Palun lisa, mitut piletit soovid ning millist tüüpi piletit.

 

TOM SAWYERI SEIKLUSED

Muusikaline koguperelavastus Mark Twaini ainetel

Tom Sawyeri seikluste” autor Mark Twain nimetas oma raamatut “kiidulauluks lapsepõlvele”. Seda lugu kirjutades oli ta sihiks meenutada täiskasvanutele, millised nad kord olid, mida tundsid, mõtlesid, rääkisid ja missuguseid kummalisi asju ette võtsid.

Saatuse tahtel orvuks jäänud Thomas Sawyer kasvab üles Missisippi jõe ääres asuvas külas oma karmi, kuid armastava tädi Polly hoole all. Tom on suure südamega marakratt, kes on alati vempudeks valmis, näidates üles erakordset nutikust, kui on tarvis koolist poppi visata või kirikus käimisest kõrvale hiilida.

Kõige meelsamini longib ta koos kaaslastega Mississippi jõe ääres torisedes neetud täiskasvanuid, kes sunnivad alati muudkui õppima ja palvetama. Tomi parim sõber Huckleberry Finn on tänavalaps, kes magab vihmaveetünnis, ei käi koolis ja kõnnib terve suve paljajalu. Huck on kohalike tublide kodanike hirm, Tomi arvates aga pole linnakeses teist nii lahedat tüüpi kui tema.

Muusikaline koguperelavastus “Tom Sawyeri seiklused” toob vaatajateni loo suurest sõprusest ja kummalistest juhtumistest. Tom ja Huck ei jäta kasutamata ühtegi võimalust oma elu põnevamaks muuta. Milliseid seiklusi maailm nende teele toob? Kas õnnesärgis sündinud poisid ka sel korral terve nahaga pääsevad? Tule ja ela kaasa Tomi ja Hucki seiklustele.

Lavastaja PEEP MAASIK (TÜ VKA 12. lend)
Kunstnik BIRGIT LANDBERG (Must Kast)
Koreograaf JAANIKA TAMMARU (Must Kast)
Muusikaline kujundus TOOMAS LUNGE
Laulusõnad INGA LUNGE
Helitehnik STEN ARVI
Tõlkija ANNA BERGMANN

Näitlejad SILVER KALJULA (Must Kast); KAAREL TARGO (Must Kast); ANNE VEESAAR; KAROL KUNTSEL (Vanemuine), JAUNE KIMMEL (TÜ VKA 11. Lend), TÜ VKA 12. lennu näitlejatudengid MAARJA TAMMEMÄGI, MARI ANTON, KRISTJAN POOM, KAROLIN JÜRISE, HANS KRISTIAN ÕIS


Liitu üritusega

Registreerimine on lõppenud


Osalejad: 2
  • Krista
  • Anne Rebenits

© Copyright 2020
JCI Estonia MTÜ I Reg nr: 80089741 I jci@jci.ee

facebookyoutube