JCI Treeninginstituut kutsub: Projektijuhtimise meistriklass

calendar

Päev/Aeg
28.11.20 - 29.11.20 - 10:00 - 14:30
Estonian Business School


Seoses koroona leviku laienemisega, otsustasime koolituse ära jätta. Kui uus aeg paigas, anname sellest kohe märku.
Seniks püsigem terved!
_______________________
Projektijuhtimise meistriklass: Fookuses on rahastus – millal saab ideest projekt?
JCI Estonia kutsub kõiki kohalike kodade praeguseid ja uusi ideede generaatoreid osalema kursusel projektijuhtimise meistriklass, mis toimub läbi kahe päeva 28.-29. novembril.

Koolituspäevade eesmärgiks on toetada JCI projektide algatamist ja läbiviimist, tõstes tiimiliikmete teadmisi sellest, kuidas kujundada ideest projekt, kuidas projekti eelarvestada, leida rahastusvõimalusi, koostada projektitiim ja kuidas projekti turundada. Tähelepanu pöörame ka mitmetele tõrgetele, mis sellel teekonnal projektitiimi rohkemal või vähemal määral saadab.

Toimub:
28. november kell 10:45 – 17:30
29. november kell 10:00 – 14:30

Asukoht: Estonian Business School (EBS) aadressiga A.Lauteri 3 Tallinn

Registreerimine:  Registreeruda saab kuni 25. november kell 23:59  SIIN keskkonnas. Kohti on piiratud koguses

Osalustasu (sisaldab koolituse materjale): JCI liikmele – 15 eurot, JCI huvilisele/ külalisele – 20eurot.

__________________________________________________________________________________________

28. november
10:45 – 11:00 Kogunemine
11:00 – 11:05 Sissejuhatus ja päeva tutvustus
11:10 – 13:15 ENL Maris Neeno
Noorteühenduste tegevuste rahastamiseks on võimalik taotleda erinevaid projekti- ja tegevustoetuseid. Taotledes rahastust tasub teada, et rahastajatel on oma eripärad nii taotlemise eelduste, tingimuste kui tähtaegade osas. 18 aastase tegevusperioodi jooksul on kogunenud läbi ENLi meeskonna palju häid praktikaid ning soovitusi, millele rahastust otsides tähelepanu pöörata.
Rahastusprogrammi koolitus on jaotatud kaheks osaks: esimene osa käsitleb projekte ja toetuseid ning teine osa omatulu teenimise võimalusi.

13:15 – 14:10 Lõuna
14:15 – 15:00 Annet Muru: Probleemi juurpõhjuste analüüsimine
Annet on erinevate JCI projektidega aktiivselt seotud olnud juba aastast 2012, mil liitus Tartu Rat Race tiimiga. Eriti oluliseks peab ta õigele probleemile sobiva lahenduse leidmist, mitte niisama pool sihitut tegutsemist. 2016. aastal vedas ta Taanis JCI liikmena pooleaastast projekti, mida tunnustati üleriigiliselt auhinnaga “Parim kogukonnaprojekt 2016”; samuti on ta JCI Estonias arendanud mitmesuguseid liidrikoolituste programme. 

Annet usub, et enne kui projektiga üldse pihta hakata, peab selgelt aru saama, mida ja milleks tehakse ning kas selleks on üldse vajadust. Sellest ta oma moodulis räägibki. Projekti vormimise üks olulisemaid aluseid on juurpõhjuse mõistmine – ehk mis on see probleem või väljakutse, mida tegelikult lahendama hakatakse. Projektiidee ise võib olla hea, kuid sellel peab olema ka selge funktsioon ja sihtgrupp. Annet tutvustab lihtsat viisi, kuidas probleemi aluseks olevaid põhjus-tagajärg seoseid avastada, ning korraldab praktilise läbimängu, et antud tehnikat katsetada. 

15:05 – 16:25 Raido Kivikangur: Kuidas panna kokku projektimeeskond vabatahtlikest?
Raido on meeskondade koostamisega kokku puutunud nii erialases töös kui mitmetes väiksemates (sh vabatahtlikest koosnevates tiimides) projektides. Seniseks suurimaks kokkupuuteks JCI ́ga on olnud projektijuhi roll Rat Race 2018. 
Igapäevases töös on Raido Rail Baltica projekti põhitrassi peaprojektijuht, tal on erialane  töökogemus ka Rootsis ja Soomes.
Raido ettekanne keskendub vabatahtlikest koosneva meeskonna kokkupanemisele. Saame vastuse küsimusele – kuidas koostada vabatahtlikest koosnevat ühtset meeskonda? Saame teada, mis on meeskonna olemas ja kuidas liita meeskond ühtseks löögirusikaks juba meeskonna koostamisel. Mida on tiimi juhil vajalik teada enne meeskonna kokkupanemist ja kuidas leida sobilikud liikmed.

16:25 – 16:40 Kohvipaus
16:45 – 17:30 Dianaliis Kross: Kuidas juhtida projekti nii, et öötunnid jääksid une jaoks?
Kuidas planeerida oma aega ja kuidas hakkama saada erinevate probleemidega nii meeskonna sees kui projektiga seonduvalt. Dianaliisil on 10 a kogemus erinevate start up ettevõtete koostamisega ja tema juba teab, millised hetked võivad saada projektile või meeskonnale saatuslikuks. Kuidas vastu seina põrkudes leida üles uus juhtlõng? Milline on hea tiimijuht?

29. november
10:00 – 11:00 Kadri Koppel: Projekt läbi vastuvõtja silmade
Kadri Koppel on tegelenud eurorahade jagamisega juba 10 aastat. Ta teab peensusteni erinevaid reegleid ja ka seda, kuidas projekti nii kirjutada, et nad ka taostluste vastuvõtjatele meelepärased on. Kadri jagab oma kogemusi ja teadmisi sellest, mida otsivad taotluste läbivaatajad. Milline on hea taotlus ja mis on need kindlad pidepunktid, mis taotlusest välja jääda ei tohi. Samuti toob Kadri kuulajateni mitmeid case, mis on saanud projektitaotlustes saatuslikuks ebaõnneks.

11:05 – 12:25 Tiina Lepisk: Projekti turundamine
Tiinal on 10 aastane töökogemus turunduse, kommunikatsiooni ja müügi valdkonnas nii jaekaubandus-, meelelahutus-, ja finantssektoris. Ta on juhtinud meeskondi läbi väga erinevate ülesannete ning situatsioonide erinevates  organisatsioonides. Lisaks igapäevatööle on tema panus vabatahtlikuna JCI tegemistesse, kus oli tiimi juht Rat Race Tallinna 2015; 2017.aastal oli ta JCI Tallinna koja juhatuse liige ja 2019.aastal JCI Estonia juhatuse liige. Lisaks andis ta oma panuse JCI World Congress 2019 korraldamisse.
Turundus on teema mida justkui kõik teavad ja teevad aga tegelikult unustavad sageli teadvustada ja läbimõeldult planeerida. Räägime miks turundus on oluline juba projekti alguses ning mida annab projekti edule juurde läbimõeldud turunduse ja kommunikatsiooni planeerimine. Arutame, kuidas jõuda just Sinu tänasele või tulevasele projektile õige turundus- ja kommunikatsioonistrateegiani ning mida pidada silmas, et see ka hästi ellu saaks viidud.

12:25 – 13:25 Lõuna
13:25 – 14:25 Sigrid Kivimäe: PROJEKTITURG
Kas Sul tärkas idee meistriklassi koolituse käigus? Või istub Sinu idee kodus sahtlis ja ootab õigeid mõttekaaslasi? 
Sul on aega 10min jooksul briifida oma ideed. Samuti võib teha seda koja raames ja näiteks pichida erinevate kodade ideid ja äkki saame nii mõnele ideele projekti ümber joonistatud. Sageli juhtub, et meil on lahedaid mõtted aga tegijatest on puudus.
Ka JCI-l endal on olemas oma arengufond, mis sai loodud selleks, et head projektid riiulile seisma ei jääks. Kellele ja milleks see on loodud, annab lühikese ülevaate Sigrid.

14:25 – 14:30 Kokkuvõte. Lõpetamine.

 

Kahel koolituspäeval osalemise hind on JCI liikmele 15€ ja külalisele 20€, mis sisaldab koolitusmaterjale ja -vahendeid, kohvi ning snäkke koolituse ajal. Lõunasöögil käime ühiselt majast väljas ning igaüks tasub oma toidu eest ise.

 

Seoes viiruse ohuga on osalejate arv piiratud, et saaksime tagada piisava hajutatuse!
Tule koolitusele ainult siis, kui tunned end tervena.
Kui soovid kanda maski, võta see palun ise kaasa.

 

Lisainfo:
Karolin Kairo-Gasman
JCI Treeninginstituut
Kkgasman (ät) gmail.ee või +372 53 326 297


© Copyright 2020
JCI Estonia MTÜ I Reg nr: 80089741 I jci@jci.ee

facebookyoutube