Presidendi tervitus

Head kodalased!

Sel aastal tähistab JCI Estonia ehk maakeeli Eesti Ettevõtlike Noorte Koda 30 tegutsemisaasta täitumist.

Kui täna peeglisse vaadata, siis kes me oleme?

  • Me oleme iginoorenev organisatsioon, millesse on sisse kodeeritud maailmamuutmise ja inimesena kasvamise kihk. Meie 18-40-aastastest koosnevas liikmeskonnas sünnivad alati uued ja värsked ideed ning koda on õppimise koht – siin saab julgelt end proovile panna.
  • Meie mõttekaaslased, teised JCI organisatsioonid tegutsevad tuhandetes kohtades enam kui 100 riigis, olles meie 104-aastase ajaloo jooksul mõjutanud positiivselt miljonite inimeste elusid.
  • Meie mõtteviisi iseloomustab hästi kodune vanasõna „Kus viga näed laita, seal tule ja aita!“ – ehk otsime alati viise, kuidas oma tegemistega ümbritsevat maailma paremaks muuta. ÜRO gloobus meie logol pole sinna sugugi juhuslikult sattunud, vaid näitab meie pikaajalist koostööd samade eesmärkide nimel.

Käesoleval, 2019. aastal on meil au korraldada JCI maailmakongressi. Meie kongressilogo aluseks on liblikas – transformatsiooni sümbol. Iga liblika taga on lugu sellest, kuidas väikesest, silmale pea tabamatust munast saab tõuk, tõugust kookon ja kookonist lendlev liblikas. Filosoofiline küsimus: kas tõuk teab, et temast saab ühel päeval liblikas? Tõenäoliselt mitte, ta keskendub ainult söömisele ja eluspüsimisele. Ometi see juhtub, ja mitte ainult liblikatega: ka meis ja meid ümbritsevates inimestes on peidus palju varjatud võimeid, mis ilmnevad õigetesse olukordadesse sattudes. JCI on just selline keskkond, tuues arengukiirendina välja meie parima osa – nagu ütleb üks JCI motodest „Be Better!“ („Ole parem!“).

Olgem paremad, aidakem üksteisel paremaks saada ja muutkem ühiselt maailma – üheskoos pole miski võimatu!

 

Anni Oja

JCI Estonia president 2019

 

© Copyright 2018
JCI Estonia MTÜ I Reg nr: 80089741 I jci@jci.ee

facebooktwitteryoutube