Kojast

Aastal 2018 saab Tartu koda juba 29 aastaseks. Tartu koda oli üks JCI Estonia asutajaliikmetest.

Tartu koja tähtsaim kevadine projekt on  JCI Estonia Kevadkonverentsi korraldamine. Kevadkonverents VÄLKk – väljaõppe kiirkursus toimub 14.-15. aprillil Kirna õppekeskuses Jõgevamaal. Projekt toimub koostöös Kaitseliidu Tartu Malevkonna ja Eesti Kaitsejõududega. Oma panuse annavad erinevad huvitavad esinejad ja Naiskodukaitse. Toimub füüsilise võimeid proovile panev NATO test ja õhtul meeleolukas Rindepidu. Tule ja aita korraldada meeldejäävaim Kevadkonverents!  vaata veel siit: www.jci.ee/keko2018

Lisaks viib JCI Tartu siiani igal aastal ellu Peeter Pariku bowlinguturniiri, millega mälestame oma kauaaegset liiget, kes 1997.aastal abivajajat aidates õnnetult hukkus.

Iga aasta detsembrikuus toimub Piparkoogipokker, kus mängitakse pokkerit,  tehakse üheskoos maitsvaid piparkooke ja meenutatakse aasta tähtsamaid sündmusi.

JCI Jõulupuu projekt toimub sel aastal juba 11. korda. Algatuse eesmärgiks on koguda kokku vähekindlustatud perede laste jõulusoovid, lisada soovid jci.ee lehele ja igaüks saab valida ühe lapse jõulusoovi, osta kingituse ja viia kogumispunkti, kust see toimetatakse hiljem lapseni. Aastal 2017 tehti kingitusi 832-le lapsele. www.jci.ee/joulupuu

 

Ajaloost:

5 juuli 1989 on meie koja ametlik sünnipäev 🙂

JCI Tartu asutati 5 juulil 1989. Tartu koda oli üks JCI Estonia asutajaliikmetest. Esimene koja ametlik nimi oli “Tartu Noorte Koda”. Ühing registreeriti 16. juulil 1989 ja asutajaliikmeid oli ca 20.  Koda sai uue nime 2. märtsil 2006 –Mittetulundusühing JCI Tartu. Nime muutus tulenes Eesti kohalike kodade ühisest kokkuleppest viia kodade ametlikud nimed sarnaseks.
Meie praegune põhikiri on kinnitatud Tartu koja üldkogul 4. novembril 2005.

JCI Tartu on üks pikima ajalooga kodasid Eestis. Aastate jooksul oleme ellu viinud mitmeid põnevaid projekte, millega on kokku puutunud kindlasti ka paljud kojaga aktiivselt mitte seotud inimesed. Näiteks saame siin uhkusega esile tõsta heategevusliku Ratastooliralli, mida viidi Tartu südalinnas koja eestvedamisel läbi aastatel 2004-2006. Ürituse eesmärgiks oli juhtida liikumispuudega inimeste liikumisprobleemidele. Lisaks on JCI Tartu liikmete poolt algatatud „Väärtusta tulevikku“ projekt, mille raames viidi läbi seminare ja töötube paljudes Tartu ja Tartumaa gümnaasiumides.

 

 

Ja…ka Sinu ideed on teretulnud. Tule koja huviliseks, tule meie kojalõunale, tule võta kellegagi meist ühendust, kui sul on idee, kuidas koda saaks sind, Tartut, Eestit ja meie inimesi aidata ja meid ümbritsevat keskkonda paremaks muuta. Tule ja räägi oma ideest ja mõtleme üheskoos välja, kuidas seda koos ellu viia!

© Copyright 2018
JCI Estonia MTÜ I Reg nr: 80089741 I jci@jci.ee

facebooktwitteryoutube