JCI Maailmakongress 2019 Eestis

Kust sai idee alguse?

JCI Maailmakongressi korraldamisest on räägitud alates 2006. aastal Eestis toimunud Euroopa konverentsist, mida maailma tasandil mäletatakse kui läbi aegade ühte parima korraldusega konverentsi. Esimesed sammud JCI Maailmakongressi korraldamise suunas tehti aastal 2011, kui Brüsselis toimunud JCI Maailmakongressil esitati üldkogul vastav sooviavaldus.

Algselt oli sihiks korraldada JCI Maailmakongress Eestis aastal 2018 ja ühendada see Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva suurejooneliste pidustustega. Aeg aga lendas kiiresti, kandideerimise tähtaeg lähenes ja puudus kindel rühm inimesi, kes oleks olnud valmis korraldamist vedama. Seega võeti uueks sihiks ilus ja ümmargune aastanumber 2020.

Aastaid on JCI Estonia presidendid käinud ASPACil (Asia and Pacific Area Conference). Kuna Aasia ja Vaikse ookeani äärne piirkond on kõige suurema liikmeskonnaga JCI regioon, tuleb sealsele konverentsile igal aastal kokku valdav enamus määravaid otsustajaid, ja see on parim võimalus hoida Eestit kui JCI rahvuskoda esiplaanil ning esindada ja kinnitada meie huvi selle suure sündmuse korraldamise vastu.

Alates juulist 2015 on koos käinud JCI Estonia eelmised presidendid ja EC2006 tiim, et arutada võimaluste üle kandideerida WC2020 korraldusõigusele, tehes eeltööd, kogudes ja analüüsides taustinformatsiooni ning hoides meid rahvusvahelisel tasandil aktiivselt pildil.

2015. aastal JCI Maailmakongressil Kanazawas Jaapanis käisime intervjuul JCI peakorteriga, kes soovis saada kinnitust, kas JCI Estonia on jätkuvalt huvitatud maailmakongressi korraldamisest. Kohtumine lõppes soovitusega jätkata seni tehtud head tööd. Lisaks olime konverentsi Tradeshow’l väljas ka oma boksiga, kus reklaamisime lisaks Let’s Do It World maailmapuhastuse päevale 2018 ka JCI Estonia soovi korraldada Eestis JCI Maailmakongress 2020, jagades osalejatele sooviküünlaid üleskutsega toetada meie unistuse täitumist.

Meie jaoks oli märgilise tähendusega ASPAC 2016, mil JCI peakorter tegi JCI Estoniale ettepaneku kandideerida JCI Maailmakongress 2019 korraldusõigusele, kuna algne kandidaat JCI South Africa loobus nende riigis aastal 2019 toimuvate poliitiliste valimiste tõttu oma kandidatuurist. Sellele järgnesid mitmesugused koosolekud ja JCI Estonia erakorraline üldkogu, et otsustada maailmakongressi korraldusega jätkamine.

Kanadas Quebecis toimunud JCI Maailmakongressil 2016 käisime JCI peakorterile tegemas esmast esitlust Eesti kui kongressi korraldamise sihtriigi võimaluste kohta. Meie ettekanne lõppes sooviküünalde süütamise ja soovide soovimisega ning JCI peakorteri poolt kandidatuuri heakskiidu ja palvega alustada Bidbooki kokkupanekuga.


Millal toimub?

JCI Estonia kandideerib JCI Maailmakongress 2019 korraldusõigusele, mis saab toimuma 2019. aasta novembri esimesel nädalal Tallinnas.

Maailmakongress toob Eestisse enam kui 5000 osalejat rohkem kui 117 riigist üle terve maailma. Nii suurt konverentsi Eestis varem korraldatud ei ole. Siiamaani on suurim konverents 2006. aastal 2600 osalejaga JCI Euroopa Konverents.

Nii suure konverentsi ja suursuguse konverentsi korraldamisega saavad hakkama ainult jayceekad, sest meil on ainulaadne oskus mõelda suurelt ja muuta võimatu võimalikuks.


Mida on oluline teada käesoleva aasta kohta?

Käesolev aasta on JCI Maailmakongress 2019 korraldusõigusele kandideerimise aasta, mis toob endaga kaasa järgmised olulised ettevõtmised, asjatoimetused ja tähtsamad kuupäevad:

 • 4. veebruar 2017 – ühised mõttetalgud, et jätkata kontseptuaalsete ideede viimistlemist
 • 2. – 6. märtsil 2017 toimub JCI peakorteri kohavaatlus (site inspection). Meile tulevad külla JCI peasekretär Arrey Obenson ja Executive Director of Growth & Development Eduardo Barros
 • 31. märts 2017 on Bidbooki esitamise tähtaeg
 • 4. – 7. mai 2017 Africa and Middle East Area Conference, Eesti delegatsioon sõidab Tuneesiasse lobitööd tegema
 • 17. – 20. mai 2017 Conference of the Americas, Eesti delegatsioon sõidab Punta Canasse (Dominikaani Vabariiki) lobitööd tegema
 • 24. -28. mai 2017 European Conference, mis toimub Baselis Šveitsis ja kus Eesti delegatsioon loob Tradeshow’l mälestusi põnevate sisutegevustega
 • 8. -11. juuni 2017 Asia and Pacific Area Conference 2017, Eesti delegatsioon sõidab Ulaanbaatari Mongooliasse lobitööd tegema
 • 6. – 11. november 2017 World Congress Amsterdam, kus toimuvad:
  • Suurejoonelised ettevõtmised Tradeshow’l
  • Bidi esitamine ja hääletus JCI üldkogul
  • Enneolematult vägev Eesti pidu

Hetkel käib kiire töö Bidbooki koostamise ja selleks vajalike partnerlusläbirääkimistega ning peakorteri kohavaatluse ettevalmistamisega.


Kes on projektijuht ja korraldustiim?

JCI Maailmakongress 2019 projektijuhiks kinnitas 30.01.2016 Stardipaugul toimunud JCI Estonia üldkogu JCI Toomemäe koja liikme Kaire Valge. JCI Maailmakongressi ametlikuks korraldavaks kojaks on rahvuskoda.

Korraldusõigusele kandideerimiseks vajalik Bidbook on vaja esitada 31.03.2017. Et kiiremad asjatoimetused õigeaegselt tehtud saaksid, on praegu Bidbooki kokkupanekul appi tõtanud tublid ja asjalikud kodalased Anne Rebenits, Annely Lilleorg, Anni Oja, Sigrid Hänni, Eneli Riim ja Kristiin Tael.

JCI Maailmakongress 2019 korraldusmeeskonnale on moodustatud toetav nõukoda, kuhu kuuluvad EC2006 korraldustiimi liikmed ja senaatorid: Ardo Reinsalu, Eva Truuverk, Sven Aulik, Valdar Liive, Anneli Ohvril, Peeter Tars, Siiri Odrats-Koni, Kätrin Karu, Hanno Jarvet, Kersti Kleesman, Mart Repnau, Merit Wassenaar, Ott Pärna, Madis Mädamürk ja Raul Koni.


Soovid meeskonnaga liituda?

 


Kust saab edaspidi infot?