JCI uudiskiri, veebruar 2017

Imelist vabariigi aastapäeva, head jayceekad!

JCI MAAILMAKONGRESS 2019: MÕTTETALGUD JA KOHAVAATLUS

4. veebruaril toimusid JCI Maailmakongress 2019 järjekordsed mõttetalgud. Seekord keskenduti järgmistele teemadele:

 • Mis teeb Eesti ja Tallinna eriliseks maailmakongressi sihtkohaks?
 • Mille põhjal saab hinnata Tallinnas toimuva JCI Maailmakongressi 2019 edukaks ja kordaläinuks? What will make me & JCI happy?
 • Eesti eurooplase silmade läbi ja Eesti asiaatide silmade läbi.
 • Kuidas jäävad eestlased ja Eesti tulevastel rahvusvahelistel sündmustel jayceekatele meelde?
 • Mida loodame maailmakongressi toel maailmas paremaks muuta?

Suured tänud päeva ettevalmistuse ja modereerimise eest JCI Tallinna senaatorile ja JCI Estonia 2006. aasta presidendile Mart Repnaule!

 

 

JÄRGMISED SAMMUD: 3.-6. märtsil 2017 toimub JCI Maailmakongress 2019 esimene kohavaatlus. Meile tulevad külla

– Secretary General hr. Arrey Obenson
– Executive Director of Growth and Development hr. Eduardo Barros

Kohavaatluse käigus kohtume maailmakongressi partneritega, vaatame üle kongressi toimumise kohad ning toimub bidi esitamise töökoosolek bidi meeskonnaga.

Kui kellelgi on huvi ja soovi meiega jooksvalt ühineda, siis palun võtke ühendust Kairega (email: kaire.valge@gmail.com või tel+372 55572013) 


JCI Investeerimiskool alustas tööd!

Kas oled kuulnud sõnu “passiivne sissetulek” ja “finantsvabadus”? Kas
tahad avastada investeerimismaailma, kuid ei tea väärtpaberitest, ühisrahastusest, kullast, kinnisvarast ja muudest võimalustest suurt midagi? Appi tuleb JCI Investeerimiskool – läbi kuue seminari aitame Sul lahti mõtestada kõik võimalused! Meie interaktiivsed ja praktilised seminarid varustavad Sind vajalikke teadmistega, kodutööd annavad võimaluse uute teadmiste koheseks rakendamiseks.

Esimene seminar toimus 21. veebruaril, järgmised põnevad kohtumised toimuvad: 7. märtsil, 21.  märtsil, 4. aprillil, 18. aprillil ja 2. mail.

7.märtsil räägime investeerimise klassikast – väärtpaberiturgudest. Väldi alustava investori tüüpvigu (goo.gl/o1OTMC) ja mõtle läbi, millal ja mis instrumentidesse investeerida. Meie ette astub Tarvo Vaarmets, varahaldusfirma Finantsinsenerid juht, kellel on üle 15 aastat kogemust finantsturgudel. Ta on näinud buumi aegu ja kriise – ja ta on valmis oma kogemusi jagama!

Kohtume Tarvoga 7.märtsil kl 18:00 Tallinna Ülikooli Silva majas, ruumis S-232.

Registreerimine: https://goo.gl/forms/1T0w0do5knvUfLX32

Ühe seminari hinnaks on 10 EUR.

Lisainfo: Valeria Stulova (tel. 5560 3332valeria.stulova@gmail.com)

 

JCI Spordiklubi kutsub Tuhamäele möllama – juba sel laupäeval!

JCI Spordiklubi on loodud eesmärgiga, et meie vahvad liikmed oleksid füüsiliselt aktiivsed ja terved ettevõtlikud noored ning kellel oleks koos lõbus ennast liigutada. 2017 aastaks on JCI Spordiklubil plaanis rida huvitavaid sündmusi, millest kõigil on võimalus osa võtta. Käime koos trennis, tutvume mõne huvitava spordialaga, kuulame tarku inimesi, võistleme nii, et ninast veri väljas ning elame ühiselt kõikvõimalikele sportlikele tegevustele kaasa.

JCI Spordikubi avapauk 2017 antakse 25.veebruaril Tuhamäel, kus kõigil on võimalus osa võtta JCI Rakvere korraldatavast traditsioonilisest sündmusest “Vallatud Nõlvad: Rakvere Eri”. Plaanis on suusatada, lauatada, kelgutada, lumeinglitada jne. Kohal on asjalikud treenerid, kes meelsasti nõuandeid jagavad. Peale rasket kuid lahedat päeva saab lõõgastuda kuumas saunas.

Ürituse lisainfot leiad Facebookist.

Kohtumiseni!

Sinu JCI Spordiklubi

JCI Toompea ja Noored Kooli kutsuvad: Konfliktide lahendamise meistriklass 28.veebruaril

Kutsume Sind praktilisele seminarile, kus räägime konfliktidest organisatsioonis. Mõtiskleme ühiselt konflikti mõiste ja tüüpide üle ning analüüsime konfliktide psühholoogilisi põhjuseid (võimuvõitlused, eelarvamused, haavatud õiglustunne, rollikäitumine, muljejuhtimine jms). Lisaks eri tüüpi konfliktidega tutvumisele uurime ka konfliktide lahendamist. Räägime lepitamisest ning teeme konfliktidiagnostika harjutusi.

Töötuba sobib sulle, kui puutud oma elus konfliktidega kokku, kuid oled tundnud, et sul ei ole olnud piisavalt aega, et mõtiskleda nende tekkepõhjuste ning lahenduskäikude üle. Tule, teeme seda koos!

Töötoa läbiviijaks on Reelika Turi, rahvusvaheline jalgpallikohtunik, õpetaja ja psühholoog.

Üritus toimub TLÜ Silva õppehoones ruumis S116.

Liitu ka ürituse Facebooki lehega.

Eripakkumine Let’s do it! tiimilt!

Kas oled noor vanuses 18-30? Kas huvitud kultuuridevahelistest erinevustest? Kas Sulle meeldib suhelda? Võta osa programmist “Peace to breath”, mis toimub 1.-9. märtsil Eestis. Kohale tulevad noored Rumeeniast, Soomest, Türgist ja Suurbritanniast. Kaks viimast kohta eestlastele on veel enampakkumisel, nii et ole kiire ja kandideeri juba täna!

 

JCI Balti Konverents 2017 „Impact!“ – põnevus kasvab!

 • 2 päeva kestev mitmekülgne, unikaalne ja kordumatu programm meie suurepärastelt esinejatelt, koolitajatelt ja meelelahutajatelt
 • PÄRIS käed-külge IMPACT! Saa osa kogemusest kuidas mõtlemisest edasi liikuda ja TEGUTSEDA
 • Töötoad ja meistriklassid
 • Uued äripartnerid ja sõbrad Baltikumist ja Euroopast
 • Loendamatu arv uusi ideid, sütitavaid kogemusi ja parimataid mälestusi

KÕNELEJAD:

Konverentsil esineb kokku 4 keynote speakerit, neist 2 väljaspoolt Eestit. Kergitame siinkohal ka saladuseloori ja kuulutame välja esinejad:

 1. Swedbank Eesti juht Robert Kitt. Swedbank on äriettevõttena juba aastaid väga erinevate algatuste kaudu panustanud ühiskonda. Miks nad seda teevad ja mis kasu ise sellest saavad? Sellest Robertiga räägimegi.
 2. Hollandist pärit turundusguru Peter Kentie, kes räägib oma kogemuste põhjal brändingu mõjust. Täpsemalt sellest, kuidas hea brändingu abil võib kujundada mitte millestki midagi või siis kehva brändingu puhul – hoopis vastupidi.
 3. Inbanki juht ja üks asutajatest – Jan Andresoo. Jan on oma juhikarjääri jooksul juhtinud edukalt väga paljusid erinevaid meeskondi. Ka Inbank on täna tuntud on suurepärase juhtimiskultuuri poolest. Jan räägib oma kogemuse põhjal sellest, kuidas innustada inimesi tegutsema ning saavutada läbi selle edu ka äris.
 4. Kasvuettevõtluse ekspert Peter Kelly.

NB! Täpselt veebruari lõpuni kehtib täispaketile tõeliselt mõnus hind, milleks on 85 eurot JCI liikmetele, kandidaatidele ja senaatoritele ning 105 eurot kõigile teistele. Tule ja muuda oma elu! REGISTREERI SIIN


JCI TOOMEMÄE PANI HEAD MÕTTED KALENDRISSE

Millise kalendri ostsid Sina selleks aastaks?

Kas kalender oli kiisude ja kutsude piltidega, Pauksoni ennustusega või olid sinu jaoks olulised hoopis suured ruudud, kuhu kirja panna oma elu tähtsamad kohtumised? Täiesti õige valik, sest teistsugust kalendrit pole sa ehk veel kohanud? Ka JCI Toomemäe liikmed ei olnud Eesti poelettidel enne näinud teistsugust kalendrit, aga me tahtsime enamat ja me tegime selle ise!

Me tahtsime kalendrit, mis räägiks meiega!

Toomemäe 2017. aasta president Kairit Austa otsustas eelmise suve lõpul suurepärase idee koos oma vahva meeskonnaga ellu viia.  Me tegime kalendri, kus igal päeval on üks Hea Mõte!

Näiteks 22.veebruaril –„Sõidan bussiga“  või 1. aprillil – „ Naeran nii kõvasti, et kõht on valus.“

Kalender annab võimaluse teha sõpradega väljakutse, kes suudab aasta jooksul kõige rohkem häid mõtteid ellu viia.

Aga kiisude piltide asemel? Meie kalendri piltidel on Tartu maakonna andekad noored, kelle jäädvustas väga graatsilistes poosides spprdifotograaf Jaanus Ree. Kirss tordil on iga noore edulugu, mis kahtlemata inspireerib kõiki, kes lood läbi loevad. Noorte seas on nii “Klassikatähtede” nominent Arko Narist kui ka ujuja Kregor Zirk.

Kas Sinu kalendri ostuga oli panus Parema Homse nimel?

JCI Toomemäe koda valmistas Heade Mõtete kalendri heategevuse nimel. Kui ostsid kalendri,  panustasid sa  JCI Toomemäe Laste Arengu Ande fondi, mille heategevuslik summa jõuab stipendiaatideni juba selle aasta Tartu Rat Race’il, kus antakse üle 2000 euro suurune stipendium.

Tegu tehtud, parem homne!

Kui tundub, et sooviksid ka endale sellist kalendrit, siis mõned eksemplarid on veel alles! Uuri lähemalt JCI Toomemäe presidendilt. Uus kalenderiprojekt jätkub ning uuel aastal tulevad uue hooga juba uued kalendrid (ja uued head mõtted)!

Pildil üks stipendiaatidest ja kalendri “nägudest” – Külli Reinkubjas

JCI Tallinna ja heategevusfond “Minu Unistuste Päev” täidavad laste unistusi!

Tallinna koda ja heategevusfond “Minu Unistuste Päev” (edaspidi MUP) alustasid koostööd 2016. aasta Rat Race raames, kui MUP tuli appi, et korraldada esimest tüüpi diabeeti põdevatele lastele ja nende peredele üks tore päev.

Tegemist oli väga toreda üritusega ning sellest tulenevalt otsustasime koostööd veelgi laiendada. Sügisel tulime kokku ja alustasime kolme projektiga, mille raames korraldati kolmele toredale lapsele  individuaalsete unistuste päevad.

Selleks jagasime liikmed, kes tahtsid antud projektis kaasa lüüa, kahe- kuni kolmeliikmelistesse gruppidesse. Iga grupp sai ühe lapse, kelle unistusi täita. Lisaks JCI liikmetele oli igas grupis ka üks MUPi mentor. Unistuste Päevad õnnestusid suurepäraselt ning andsid uskumatult hea emotsiooni korraldajatele ja lastele.

Jätkame koostööd MUPiga kevadel! Kui ka Sinul on soov annetada aega, võta ühendust Tiina Taliga (tiina.tali@gmail.com, tel. 5552 4273) ning anna endast märku!

Minu Unistuste Päev on 2011. aastal loodud vabatahtlike tegevusel ning toetajate rahastusel baseeruv organisatsioon, mis viib ellu raskelt või krooniliselt haigete laste unistusi, et tuua nende ja nende lähedaste ellu rohkem rõõmu ja sära. Me aitame uskuda ja unistada: uskuda, et unistused lähevad täide!


 

KUU TEGIJA

Lubage esitleda, just need tublid jayceekad on pälvinud seekordse Kuu Tegija tiitli!

Valeria Stulova

Teeme Ära Maailmakoristus ja jayceed on nüüd käsikäes plaane teinud juba 2015. aasta talvest, kui algasid läbirääkimised globaalseks koostööks. Kanadas allkirjastatud koostöölepe on käima lükanud suured protsessid, mille käigus on maailmakoristuse kampaania saanud rahvuspresidentide koosolekutel  olulist kajastust. JCI Toompea juhatuse liige Valeria Stulova on teinud ära märkimisväärse töö selle nimel, et kõik 5000 kogukonda, kus JCI on esindatud, korraldaksid koristusaktsiooni 2018 aastal; et iga jaycee saaks oma küsimustele vastuse; et kõik maailma rahvuspresidendid saaksid vajaliku info, et oma riigist karismaatiline ja võimekas juht leida ning et JCI peakorter ja kõik rahvusvahelised kanalid saaksid ajakohast infot.  Valeria hoiab kogu maailmakoristusega seotud globaalsel JCI suhtlusel silma peal, teab täpselt, kes, kus ja kuidas toimetab ning väärib erakordset esiletõstmist eeskujuliku jayceena ja maailmakoristajana. Valeria suudab mängleva kergusega hallata kõike, mis puudutab koordineerimist ja asjaajamist ning on hiilgav suhtleja igal positisoonil ja kontinendil asuvate jayceedega!

Kristjan Toots

Kristjan Toots tuli Haapsalu kotta konkreetse missiooniga: pakkuda väiksemate kohtade noortele võimalusi ja inspiratsiooni enda arendamiseks IT-alal. Ta on ise läbi käinud kogu tee väikelinna arvutihuvilisest tarkvaraarendajaks ülemaailmses tarkvaraettevõttes ning soovib toeks olla lastele ja noortele, kellel on selle valdkonna vastu huvi. JCI Haapsalu teeb juba mõnda aega koostööd Innokaga (SA Innovatsioonikeskus Innokas) ja Kristjan käivitas seal alustuseks laste-noorte programmeerimisööde sarja. Lisaks on ta üks 22. veebruaril toimuva Haapsalu mini-hackathon’i mentoritest ning veab aktiivselt Haapsalu esimese Garage48-st inspireeritud täispika arendusnädalavahetuse projekti. Ta on väga sihikindel, sõnapidaja ja abivalmis, tehes kõike ettevõetut hingega ja põhjalikult. JCI Haapsalu kiidab ja tänab!

Kuu tegija on rubriik, kus vaatame tagasi lõppeva kuu sündmustele ja tunnustame kõige tublimaid organiseerijaid ja tähelepanuväärsemaid JCI inimesi. Kas sinu kojakaaslane on midagi väga erilist korda saatnud ja vääriks järgmises uudiskirjas ära märkimist? Anna meile teada! Kirjuta aadressile sisekommunikatsioon@jci.ee


JÄRELKAJA

JCI ESTONIA VÄLISMAAL

JCI Latvia korraldas JCI Latvia Rahvuspresidendi keti üleandmise tseremoonia traditsiooniliselt jaanuari lõpus. Seekord toimus koostöös endise Läti peaministri Maris Gailise ja Riia Richard Wagneri Assotsiatsiooniga suurejooneline maskiball. Sündmusel käis üle 100 külalise seitsmest riigist.

Nagu traditsiooniks, käime naabritega vastastikku rahvuspresidendi keti üleandmise tseremooniatel külas. JCI Estoniat käis seekord esindamas 2015 aasta JCI Estonia rahvuspresident Kaspar Ilves. Koos JCI Nordic riikidele määratud Vice Presidendi Horst Wenske’ga sai tehtud ka omapoolne panus Richard Wagner’i maja renoveerimiseks ja maskiballi edukaks õnnestumiseks.

JCI TREENINGINSTITUUT JAGAB MULJEID

Sellel aastal on Treeninginstituudis toimunud kaks legendaarset koolitust.

Esimene neist oli 27. jaanuari “Lifeplanning”, kus koolitasid legendaarne senaator Elmo Puidet ja esimest korda JCI koolitajana kätt proovinud Kristjan Võrno (kellest on loodetavasti tulemas sama legendaarne koolitaja nagu Elmo!). Huvi koolituse vastu oli suur ja vastu võeti veel paar inimest üle algselt kokku lepitud maksimumarvu. Päeva alguseks oli kohal 27 koolitatavat, kes päeva lõpuks olid kõik ülimalt rahulolevad oma eesmärkide seadmise protsessi ja tulemusega. Näha oli energiat, et hakata kohe tegutsema oma elumuutuste nimel.

Koolitusel osalenud JCI Toompea huviline, kes võttis ka oma sõbrad kaasa, kommenteeris järgnevalt: “Kuulsin koolitusest oma töökaaslase Valeria Stulova käest, kes ütles, et tegemist on väga populaarse koolituse ja hea koolitajaga ning ma ei pidanud pettuma. Koolitajad olid väga sõbralikud, abivalmid ja tõid palju elulisi näiteid, mis aitas käsitletavat teemat paremini mõista. Koolitus andis vajalikud teadmised ja tööriistad eesmärkide seadmiseks ja saavutamiseks.Tegemist oli väga motiveeriva ja kasuliku koolitusega, mida soovitan julgelt kõigile!”

Eelmisel laupäeval. 18. veebruaril leidis “Maailma puhastaja” ehk meie senaator Eva Truuverk taas aega, et panustada projektijuhtimise koolitusega JCI tulevikutegijate arengusse.

JCI e-Koja liige Kate Laan kommenteerib koolitust järgnevat: “Veebruarikuu kolmandal laupäeval andis JCI senaatori Eva Truuverki poolt juhitud projektijuhtimise koolitus uutele juhtidele tuule tiibadesse. Mitmed osalejad mainisid alguses, et tahaksid osata projekte paremini planeerida ja “mingit süsteemi”. Kokkuvõttes jagas Eva meile 11-sammulise plaani, millega testida oma ideed, mõelda suures pildis, mis on need sõnumid, mida edastada ja kindlasti proovida idee ka kojakaaslastele maha müüa. On see idee selge ja teostatav? Lisaks analüüsisid tulevased projektijuhid end Belbini erinevate rollide skaalal, millest keegi meist tugev on ja milliseid rolle me meeskonda kindlalt sooviksime, et töö võimalikult hästi ära teha. Terve päev hõlmas diskussioone, kasulikke näpunäiteid Let’s Do it projektist ning rohket praktilist kogemust hea projekti aluseks. Või nagu Eva ise ütleks, juhiseid “kuidas sünnib sündmus, mis on mäletamist väärt.” Igati väärt ja vahva koolitus oli!”


JCI AASTAKONVERENTS SAI VÄÄRIKA STARDIPAUGU

9. veebruaril toimus JCI Aastakonverentsi “Fed Up? Juhi muutusi teadlikult!” kick-off sündmus, mis leidis aset Tartu Spark Demokeskuses. Kohale oli tulnud ligi sada inimest ja seda nii JCI-st kui väljaspoolt.

Muutuste elluviimise ja juhtimise teemadel jagas publikule teadmisi oma ala suurepärane praktik, Danske Bank ettevõtete panganduse juht Tõnu Vanajuur. Pooleteisttunnine diskussioon oli väga kaasahaarav ja kindlasti leidis sealt igaüks midagi, mida kõrva taha panna ning oma tulevastes juhtimispraktikates või argielus kasutada. Õhtu lõpuks jäi kõlama mõte, et nii elus kui äris on just muutus ainus, mis on kindel!

*****

JCI Estonia Aastakonverents 2017 “Fed up? Juhi muutusi teadlikult!” toimub 15.-16. septembril Tartus, Kvartali Konverentsikeskuses.

Info ja registreerumine konverentsi kodulehel
Uudistega saad end kursis hoida Facebooki vahendusel

JCI HAAPSALU koolitub (ja kutsub ka teisi koolituma!)

Suhe ja Sina: saladuste jälil

11. veebruaril korraldas JCI Haapsalu esimese koolituse meie suhterägastikke uurivast sarjast „Suhe ja Sina“, mida viib läbi psühholoog-pereterapeut Airi Kivi. Tegime oma genogrammi, otsisime suguvõsast korduvaid mustreid; lisaks muidugi kõige intrigeerivam osa – kirglikud arutelud mehelike ja naiselike vaatenurkade ning arusaamade üle. Päev möödus linnutiivul ja nii mõnigi lahkus üsna mõtliku näoga, jäädes põnevusega ootama järgmist moodulit.

EELINFO:

Sarja järgmine koolitus toimub juba 22. aprillil Haapsalus! Koolitusel on majutusvõimalus ja lapsed saab kaasa võtta, kuna lastele (alates 3 a) toimub koolitusega samal ajal päevalaager.)

JCI Haapsalu kokandusrubriik: guacamole

16. veebruaril toimus JCI Haapsalu üldkogu koos Mehhiko toidu töötoaga. Kõik said oma silmaga veenduda, et maitseküllase ja eksootilise Mehhiko toidu valmistamises pole midagi keerulist. Siin meie poolt koduseks katsetamiseks ka üks retsept: ehtne Mehhiko guacamole!

Guacamole kõige olulisem komponent on avokaado. Isegi selle toidu algne nahuakeelne nimi “ahuacamolli” on seotud avokaadodega, tähendades sõna-sõnalt “avokaadokastet”. Guacamole traditsiooniline retsept varieerub Mehhikos piirkonniti. Ühine nimetaja on alati avokaado, aga olenevalt osariigist võidakse sellele lisada laimimahla, värsket koriandrit, vähem või rohkem teravaid tšillisid, punaseid tomateid või nn füüsaltomateid (tomatillo ehk roheline tomat). Ka sibul on üsna levinud komponent. Olen saanud ka guacamole’t, mis koosnes ainult avokaadost ja soolast.

Oluline on valida korralikud küpsed avokaadod. Eestis katsetatutest on keskmiselt kõige parema hinna-kvaliteedi suhtega need, mida Rimi müüb 750 g (võrku pakendatuna). Avokaado peaks olema seest juba kergelt võise-kreemja tekstuuriga.

Minu lemmikretsept on selline: 1 punane sibul, 1-2 laimi, 3-5 avokaadot, 1 värske roheline jalapeño kaun (müügil Kaubamajas, suuremates Rimides ja veel mõnes kohas), 1-2 tomatit, soola.

Haki sibul peeneks. Pigista laimimahl välja, sega sibulaga ja jäta natukeseks seisma. Haki tšilli hästi peeneks (sõltuvalt selle kangusest võib alustada poole kaunaga ja soovi korral hiljem juurde lisada). Tšilli hakkimisel ettevaatust! Kokkupuudet tšillimahlaga peaks võimalusel vältima, pane kas või kummikindad kätte!

Sega tšilli sibulaga. Haki tomat ja lisa samuti sibulale. Lõpuks tee avokaadost kuubikud (https://www.youtube.com/watch?v=cJF8qmIBu7o)

Sega avokaado muu kraamiga, vajutades seda segamise käigus lusikaga, et segu kreemjamaks muutuks. Maitsesta soolaga. Serveerimiseks kõlbavad hästi Santa Maria soolaga maitsestatud tortiljakrõpsud.


JCI TOOMPEA JA JCI RAKVERE ÜHENDASID JÕUD, ET KORRALDADA AJASTUTRUU TANTSUPIDU!

18. veebruaril toimus Tallinnas JCI korraldatud tantsupidu “Knees Up! Put yor Swing On“. Ürituse teeb eriliseks see, et 70% osalejatest oli väljaspool JCI-t.

Kohal olid treenerid Tallinn Swing Dance Society-st, kelle juhendamisel toimus päeval 3 tantsutrenni. Selgeks õpiti Collegiate Shag, Lindy Hop ja Charleston.

Õhtu kulmineerus 1920ndate stiilis tantsupeoga Estonian Dixieland Bandi ja Airi Allvee muusika saatel. Aitäh kõigile, kes tulid ja meiega selle meeliülendava päeva veetsid! Järgmiste tantsudeni!

Fotod: JP Hion photography