JCI uudiskiri: oktoober 2017

JCI ESTONIA UUDISKIRI: OKTOOBER 2017

JCI Estonia hea võimalus VöKo’t reklaamida!

JCI Estonia käib igal sügisel külas oma kallitel sõpradel Nordic Grupis nende rahvuskonverentsidel. Sellel aastal on aga seoses VöKo reklaamimisega juba ennetavalt külastatavate rahvuskonverentside hulk kasvamas. Erinevates riikides kohalolek ja hoogne töö suhete arendamisel saab olema tähtis osa reklaamist. Seetõttu on tore näha juba varast progressi antud tegevustes, kui JCI Saksamaa avatseremoonial toob Kölni linnapea positiivseid näiteid Eesti kohta ning JCI Estonia esindaja Kaspar Ilves saab eraldi ära mainitud ning kui JCI Rumeenia avatseremoonial antakse JCI Estonia esindajale lausa võimalus väike kõne pidada. Laiendame julgelt üheskoos meie haaret ja nähtavust!

Kasuta Sinagi ära iga võimalust rääkimaks nii välismaalastele kui ka kohalikele maailmakongressist Eestis (4. – 8. novembril 2019). Üheskoos teeme supersündmuse!

JCI HAAPSALU JUHATUS ANNAB TEATEPULGA ÜLE

JCI Haapsalu kutsub kõiki armsaid sõpru, et tähistada hubases sügishämaruses küünlavalgel ja merekohina saatel teatepulga üleminekut järgmise aasta juhatusele. Kohtume juba 18. novembril Haapsalus Promenaadi hotelli restoranis!

Registreerumiseks kanna palun 15 eurot JCI Haapsalu MTÜ kontole: EE091010602003284004, selgitusse märgi oma nimi ja märksõna “Pidulik üldkogu”

Jälgi sündmust ka Facebookis!

JCI TOOMEMÄE KUTSUB GREASE’I TEEMALISELE JÕULUPEOLE!

On aasta 1959. JCI Toomemäe ootab kõiki särtsakaid ja ülemeelikuid noori ning nooruslikke osa saama aasta suursündmusest – Toomemäe Keskkooli jõulupeost. Pidu toimub laupäeval, 9. detsembril algusega kell 18.00 Kivi Puhkemajas, Tartumaal. Oodatud on kõik ontlikud viielised ja veidi ulakamad keskkoolinoored, Roosade Leedide ja Burgeri Palee Poiste gängi liikmed, elukooli kasvandikud, ilutegijad, spordipoisid, ergutustüdrukud, mehhaanikud, ralliässad ja muud greaserid. Ilmselt on kohal ka Sandy ja Danny, Rizzo, Kenickie, Sonny ja teised.

Otsi kapist välja tantsukingad, 50ndate stiilis kleit, ülikond, tunked või hoopis teksad ja nahkjakk ning riietu ajastule vastavalt mässumeelselt!

Külalisi ootab tuline tervitusnaps, traditsiooniline jõulupraad keelt alla viivate suupistete ja magustoiduga. Oma maitsele vastav kangem keelekaste on lubatud ise kaasa tuua. Õhtut juhivad glamuursed Sandy Pink ja Candy Roosa. Oodata on hoogsat meelelahutusprogrammi üllatustega. Toimub säravamate tähtede tunnustamine ja presidendiketi üleandmine. Varavalgeni keerutab vinüüle üle kogu maailma rahvast hullutanud DJ Priit. Klassipilti ja vaimukaid sõbrapilte aitab teha fotograaf Annemai.

Kaasa tasub võtta rätik, sest hilisematel tundidel saab nautida kuuma sauna või imetleda karges talveöös tähistaevast otse kümblustünnist! Loosipakiks palume võtta midagi, mis tuleb südamest (u 5 € väärtuses).

Kui siiski kardad, et uni võib enne hommikut vägisi ligi tikkuda, saab puhkemajas ka pehme voodikoha. NB! Ööbimine on lisatasu eest (15 € voodikoht). Voodikohti jagub kiirematele ja need on kindlasti vaja ette broneerida! Anna oma ööbimissoovist meile teada hiljemalt 4. detsembriks 2017.

Osalustasu on kuni 10.11.2017 32 € ja hiljem 37 €. Registreeri ennast kodulehel.
Kõige värskema infoga kursis olemiseks hoia silm peal meie Facebooki
lehel.
Lisainfo: Kerly-Marita Lea, 53663746, kerly.marita@gmail.com

KUU TEGIJA

Mida tähendab koja mõistes arengukiirendi?

JCI Toomemäe kojas on üks soojemaid, tegusamaid, täpsemaid ja abivalmivamaid inimesi Veljo Kabin. Sellel kuul tähistas Veljo oma viiendat edukat aastat Toomemäe liikmena ja kojas oleme näinud, mis tähendab üks arengukiirendi. Kui Veljo saabus kotta oli ta tagasihoidlik ning ambitsiooni olla kunagi juhatuses – sellist mõtet ta isegi mitte ei kaalunud.

Nüüd, tagantjärele uurides küsisime: Kui sa kotta tulid, millised su plaanid siis olid?

„Minu mõte oli ühiskonnale midagi tagasi anda heategevusprojektide kujul. Kindlasti enda proovile panek ja oma võimete teada saamine. Oluliseks pidasin ka uute kogemuste omandamist ning kontaktide- ja tutvusringkonna laiendamist,“ räägib Veljo tagasihoidlikult.

Tänase seisuga on ta olnud pea igas koja projektis abikäsi suuremal või vähemal määral. Kuus aastat on Veljo olnud RatRace projekttiimiis ning 2017. aastal ka projektijuht. Ta on olnud koja parim meesliige ja koja aktiivseim meesliige ning koja juhatuses kandnud järgmisi ameteid: VP Business, VP Admin ja Treas ning alustab uuel aastal ametit EVP rollis. Ta on olnud eeskujuks ning mentoriks kaudselt või ametilikult lausa neljale inimesele kojas, kellele on sisse puhunud ambitsioonikuse ning aktiivse suhtumise. Veljo on juhtinud ja panustanud väga olulise meeskonnaliikmena mitmetes projektides. Näiteks Aastakonverentsil 2017 oli ta liige, kes hoidis pisikeste ja pealtnäha tavaliste detailidega suurt kombot koos. Kuna Veljo on täpsuses ja detailide märkamises väga osav, siis Aastakonverentsil võis teda näha pidevalt helistamas ja pisiviperusi parandas, nii et konverentsi külastaja ei saanud mingit aimdust, et miski võiks või peaks teisiti olema.

Koja tegemistesse panustab Veljo väga palju oma aega ning soojust. Tihti on ta päästnud meid välja olukordadest, kus me sooviksime juba lahenduste puudumisel alla anda, kuid ta on toonud välja mõtte või võimaluse, kuidas edasi tegutseda. Veljo on nagu koja hea haldjas, kes eriti ürituste korralduse puhul suudab hoida protsessi sujuvana.

Kindlasti pole koda ainult töö tegemise koht, vaid oma tegevuste tiheduse ja kiiruse tõttu saabki sellest inimesele tema isiklik arengukiirendi.

Nimeta palun 3 olulist asja, mida oled kojast endale tagasi saanud? Mõeldes pikalt, vastab Veljo enesekindlalt: „Ma arvan, et Friends for life” on kindlasti esimene asi. Inglise keeles kõlab see lihtsalt paremini. Lugematul arvul erinevaid koolitusi, loenguid, seminare, konverentse, millest igaühest on midagi kõrva taha panna. Organiseerimiskogemust. See on ehk põhiline.“

Aga mis sind kõige rohkem motiveerib kõike seda karuselli kiirusel pöörlevat tegevuste jada kaasa tegema? Veljo sõnab kindlameelselt: “Iga projekt on siis tore ja motiveeriv kui panustatakse koos ühise suure eesmärgi nimel ning meeskonna liikmete seas on mõni vana hea sõber.“

Oleme küsinud mõnelt inimeselt, kes on kojas Veljoga rohkem koostööd teinud ning mäletavad ka seda, kui ta kotta tuli: Kuidas iseloomustate Veljot sel ajal, kui ta kotta tuli ja nüüd, kui viis aastat on möödas?

„Pealtnäha tagasihoidliku kesta all on peidus heasüdamlik ja abivalmis persoon.“ „Veljo oli see inimene, kes motiveeris mind kaasa lööma koja tegemistes ja nüüd olen mina seal, kus ma olen – ta on minu arengukiirendi algataja.“ „Eks Veljo oli ikka algul vaiksem, aga nüüd ütleb julgemalt oma arvamust välja ja teeb nalja ja naudib oma uute koja-sõbrannade seltskonda.“ „Temast on saanud julge ja usaldusväärne meeskonnamängija.“ „Tema on see, kes on alati olemas, kui vähegi vaja on“

Peab tõdema, et koda kui arengukiirendi on tõesti olemas ning sellest on suurepärane näide ja inspiratsiooniallikas Veljo – otsusta, tee ja juba oledki parimate võimaluste mänguväljal.

Kuu tegija on rubriik, kus vaatame tagasi lõppeva kuu sündmustele ja tunnustame kõige tublimaid organiseerijaid ja tähelepanuväärsemaid JCI inimesi. Kas sinu kojakaaslane on midagi väga erilist korda saatnud ja vääriks järgmises uudiskirjas ära märkimist? Anna meile teada! Kirjuta aadressile sisekommunikatsioon@jci.ee

JÄRELKAJA

FRESHUP’il KOHTUTI tulnukatega

21. oktoobrill korraldas JCI Rakvere Lääne-Virumaa Rakenduskõrgkoolis seminaripäeva nimega “FreshUp 2017 – Meet the Alien”. Seminaripäeval osales ligi 80 inimest üle Eesti. Arutlusel oli Eesti Ettevõtlike Noorte Koja olevik ja tulevik ning mõtiskleti ka selle üle, kuidas noori ja andekaid inimesi kotta meelitada ja kojaga siduda.

Ettekandeid oli nii väliskülaliste kui ka noortekoja liikmete poolt. Koolitusi viisid läbi Anu Vunk, Annet Muru ja Henry Arnhold, ettekannetega astusid üles Kaur Orgusaar Swedbankist ning Liise Valma startupist VitalFields. Päeva lõpetas paneeldiskussioon, mille sissejuhatuseks tutvustas Viljam Viljasoo oma magistritöö tulemusi teemal “JCI jätkusuutlikuse edutegurid”. Paneeldiskussioon keskendus kolmele põhiküsimusele: kes me organisatsioonina oleme, kuidas leida uusi liikmeid ja milline oleks organisatsiooni jätkusuutlik juhtimismudel. Paneeli juhatas Kevin Vaher JCI Rakverest, panelistidena astusid üles lisaks välisesinejatele Kertu Rattus, Urmas Kamdron ja Peeter Võrk.

Kokkuvõttes võib ettekannete ja arutelu põhjal järeldada, et erinevad generatisoonid ei olegi nii erinevad ning „tulnukaid“ ei maksa karta. Organisatsiooni edukaks arenguks tuleks ajaga kaasas käia, kuulata liikmeid ning hoida avatud kommunikatsiooni.

Eriliseks teeb selle aasta FreshUp’i see, et huvliste osakaal osavõtjatest oli läbi aegade suurim! Loodetavasti on tuleval aastal seetõttu korralik liikmete juurdekasv üle Eesti.

Õhtu lõpetuseks peeti maha meeleolukas Tantsumaraton Rakvere kultuurikeskuses. Tantsu ja tralli jätkus varajaste hommikutundideni. Korraldajad tänavad Rakvere A-rühma tantsutüdrukuid, kes kõik külalised tantsupõrandale meelitasid ja tantsima õpetasid.

Aitäh kõigile, kes sündmusel osalesid ja aitasid kaasa vahva seminaripäeva korraldamisele!

JCI European Know-How Transfer tutvustab europarlamendi KÖÖGIPOOLT!

Oktoobris toimus Brüsselis JCI Euroopa korraldatav “JCI European Know-How Transfer”. See on juba aastaid toimuv projekt, mille raames JCI liikmed üle kogu Euroopa saavad tutvuda Euroopa Komisjoni ja Euroopa Parlamendi tööga ning olla vabalt valitud parlamendisaadikule töövarjuks. See on hea võimalus tutvuda Euroopa Liidu poliitika telgitagustega, hankida huvitavaid kontakte ja tutvustada JCI projekte.

Kuulsin projektist tuttavate käest ja otsustasin sel aastal osaleda, et oma silmaga näha, kuidas seal Brüsselis siis asjad ikkagi käivad. Esimestel päevadel olid meil sissejuhatavad seminarid, kus selgitati Euroopa Parlamendi ja Komisjoni tööpõhimõtteid ning seda, mis meid parlamendis ees ootab. Järgmised päevad pärast seda veetsime igaüks oma valitud parlamendisaadikuga. Minu valik oli Kaja Kallas kui kuuldavasti üks aktiivsemaid Eesti saadikuid. See nähtus kahtlemata ka tema päevakavast: tihti algas päev juba varahommikul näiteks soomekeelse raadiointervjuu andmisega, millele järgnesid lõputud koosolekud, kohtumised, komiteed, hääletused, foorumid… Korduvalt õnnestus näha esinemas ka teisi eestlasi, kuna Tallinnas oli just toimunud digivaldkonna tippkohtumine. Kõige toredam üllatus oli aga enne Euroopa Kodaniku auhinnatseremooniat, kui kohtusime Heidi Solbaga. Nägin Kaja Kallast ka kirglikult World Cleanup Day algatusele toetust kogumas! Väga armas oli näha, kuidas oleme rahvana kõik ühe asja eest väljas ja toome Brüsseli tolmustesse koridoridesse värsket mõtlemist, olgu siis digiteemadel või puhtama maailma loomiseks.

Kokkuvõttes jäin programmiga väga rahule ja soovitaksin kindlasti seda võimalust kasutada! Osalemine on avatud kõigile JCI Euroopa liikmetele; registreerumisvõimalusel silma peal hoidmiseks tasub jälgida programmi Facebooki lehte.

Osales ja muljetas Anni Oja (JCI Haapsalu)

JCI TOOMEMÄE VALIS 2018. AASTA JUHATUSE

JCI Toomemäe sügisesel üldkoosolekul tehti kokkuvõtteid käesolevast aastast, võeti vastu uusi liikmeid ja valiti 2018. aasta juhatus, kuhu hakkavad kuuluma:

PRES Evely Kokka
EVP Veljo Kabin
Secy Kadi Siilik
VP Individual Riin Ojalo
VP Marketing Hannela Viigi
VP Training & Development Kädi Alanurm
Treasure Pilvi Kolk
Admindirektor Glein Kiissa

JCI TOOMPEA PIDAS VALIMISÜLDKOGU

JCI Toompea Valimisüldkogu toimus 11. oktoobril kell 18.30 Nõmme jaamarestoranis Elsa.

Koosolek algas eelmise juhatuse aasta kokkuvõttega ja presidendi Sandra Hioni ülevaatega toimunust. Sealhulgas toimus pikk arutelu projekti “Knees Up” tegevusplaanist ja õppetundidest kogu kojale, vaatasime üle koha eelarve ning kinnitasime koja raha investeerimise plaani.

Pärast positiivse tulemusega hääletust tervitasime ka suure rõõmuga koja kaht uut liiget – need on Kaspar Karik ja Triin Urb.

Seejärel oli aeg tuttavaks saada uue juhatuse kandidaatide ja nende järgmise aasta tegevusplaaniga. Juba on taaskorraldatud kojalõunaid ning see traditsioon jätkub iga kuu viimasel esmaspäeval. Lisaks hakkavad toimuma igakuised Heade Mõtete Kolmapäevad. Koja tegevuste paremaks kajastamiseks suurendame blogipostituste tihedust. Samuti kandideerib JCI Toompea koos JCI e-Kojaga JCI Eesti suvepäevade 2018 korraldusmeeskonnaks, et korraldada JCI Saunapäevad 2018. Ja plaanis on ka palju muud!

JCI Toompea juhatuse koosseis aastal 2018 on järgmine:

President Leelo Talistu
EVP Anna-Mari Oomer
IPP Valeria Kiisk
Sec Anneli Laurits
Treas Galina Rohumaa
VP Twinning Triin Pajumaa
VP Kommunikatsioon Karin Künnapas